Казкотерапія

Персонажі терапевтичної казки переживають ті ж емоції, борються з тими ж страхами і комплексами, що й дитина. І всі разом вчаться долати труднощі в реальному житті.

Казкотерапія – це спосіб об’єктивізації проблемних ситуацій, іншими словами, це створення особливої казкової атмосфери, яка робить мрію дійсністю, огортає все навколо передчуттям дива, дозволяє дитині вступити у боротьбу зі своїми страхами і вийти з неї переможцем, а головне – надає малюку почуття вневненості і захищеності.
У казках відображаються усі аспекти людського життя: проектуються моделі стосунків, визначаються цінності та ідеали, що сприяє формуванню духовно здорової, компетентної особистості. А обов’язковий «щасливий кінець» допомагає дітям позбутися страхів і комплексів.
Саме тому казкотерапія є одним з найефективніших психологічних методів у роботі з дітьми.

Терапевтична казка відрізняється від звичайної тим, що вона складена спеціально з урахуванням особливостей конкретної дитини. Її персонажі переживають ті ж емоції, борються з тими ж страхами, комплексами, що й малюк.

Дитина порівнює себе з персонажем, аналізує його поведінку (таким чином вдаючись і до самоаналізу) і на його прикладі вчиться долати труднощі різного характеру у реальному житті. 

Казка розвиває уяву дитини, розширює її світогляд.

У процесі казкотерапії негативні персонажі (що є втіленням дитячих страхів та комплексів) перетворюються на позитивні.

Терапевтичні казки існують як в готовому варіанті, так їх можна складати і самостійно.

Основні методики казкотерапії:

•    Розказування казки;
•    Малювання казки;
•    Вигадування казки;
•    Постановка казки з допомогою пальчикових ляльок, лялькового театру, пісочної терапії.

 

 Дізнайтесь більше про корекційну допомогу дітям
з порушенням мовленнєвого та психічного розвитку: