TLP (THE LISTENING PROGRAM)

Мета методу - покращити якість активного «слухання» і розвинути комунікативні навички.

TLP - це аудіостимулююча програма компанії Advanced Brain Technologies (заснована в 1998 році Алексом Доманом). В її основу покладено метод, розроблений французьким лікарем Альфредом Томатіс на початку 50-х років ХХ століття.

Альфред Томатіс розрізняв два процеси: пасивний - чути і активний - сприймати потрібну слухову інформацію і фільтрувати непотрібну. Мета методу полягає в тому, щоб поліпшити якість «слухання», як активного процесу і розвинути комунікативні навички.

Психоакустично модифікована музика прослуховується за допомогою мультисенсорнї аудіосистеми Waves™ і спеціальних навушників, що забезпечують просторове відтворення об'ємного звуку, повітряну і кісткову провідності звуку.

TLP призначаються дітям з порушеннями аутистичного спектру (ранній дитячий аутизм (РДА), синдром Аспергера, аутистичний стан), синдром дефіциту уваги і гіперактивності, затримки мовного і психомоторного розвитку.

У своїй роботі ми використовуємо програму TLP SPECTRUM. Програма є основним тренінгом для людей з порушеннями сенсорної чутливості. Це ідеальний варіант для тих, хто найбільш сприйнятливий до звукової чутливості, включаючи дітей і дорослих з розладами аутистичного спектру, порушеннями сенсорної обробки, соціально-емоційної сфери, рухової координації, реакції на стрес. TLP SPECTRUM навчає слуховий аналізатор правильно обробляти інформацію, що надходить, і завдяки пластичності мозку - впливати на пов'язані з ним функції. В результаті з'являється / поліпшується саморегуляція, усвідомлення свого тіла, координація рухів, таймірування, моторне планування, вербальні навички.

Дізнайтесь більше про види корекційної допомоги дітям
з порушенням мовленнєвого та психічного розвитку: