



Електроенцефалограма (ЕЕГ) – це запис електричної активності нейронів різних структур головного мозку.
ЕЕГ особливо цінна при епілепсії, черепно-мозковій травмі, нейроінфекціях, об’ємних процесах, дозволяє контролювати функціональний стан мозку протягом процесу лікування. Багато ліків, які призначають при затримці мови, не можна приймати без результатів ЕЕГ, так як можуть бути протипоказання. Навіть логопедичний масаж, якщо дотримуватися правил, можна робити тільки після результатів ЕЕГ. Лікувальний масаж теж потребує врахування роботи мозку.
У маленьких пацієнтів це одне з перших обстежень, якщо дитина не спить і має проблеми з мовленням, ЗРР. Метод нешкідливий та безболісний.
ЕЕГ проводять за допомогою електродів. Електроди накладаються на різні частини голови, далі затискачами (крокодильчиками) електроди з’єднуються з проводами, підведеними до приладу (енцефалограф). Оскільки електричні струми дуже малі, електроенцефалограф має підсилювач, щоб зареєструвати електричну активність головного мозку. Малесенька сила струмів і є запорукою безпечності та не шкідливості ЕЕГ навіть для немовлят.
Записана крива показує активність роботи головного мозку при різних ураженнях центральної нервової системи. За результатами ЕЕГ можна оцінити ступінь ураження головного мозку як наслідок різних причин та уточнити конкретне місце пошкодження. Метод ЕЕГ дозволяє провести діагностику епілепсії, судинних, запальних та інших уражень головного мозку. Тест дозволяє оцінити ступінь затримки психічного, фізичного, речового та розумового розвитку дитини.
Діти старші 3 років можуть не спати. Ви сідаєте і берете дитину на руки, на голову їй одягається спеціальна «шапочка», а Ви відволікаєте розмовами (візьміть іграшку, книжку) і пообіцяти можна щось, якщо дитина розуміє звернену мову.
До 3 років ЕЕГ бажано знімати тільки уві сні. Немовлятам реєструють під час сну, що наступає після годування. Перед реєстрацією ЕЕГ помийте голову дитини. Не годуйте малюка перед виходом з дому, це робиться безпосередньо перед дослідженням, щоб дитина поїла та швидше заснула. Для цього приготуйте суміш або зцідіть грудне молоко в пляшечку, яку візьміть з собою.
Якщо потрібне триваліше обстеження - у нас є функція нічного відеомоніторингу.
ЕЕГ знімається згідно стандартного протоколу, який враховує проведення запису в стані не спання або сну з проведенням спеціальних тестів. Стандартними тестами при ЕЕГ є дослідження фонової кривої, так і ЕЕГ при різних пробах: відкривання і закривання очей, гіпервентиляція, ритмічна фотостимуляція тощо.
Додаткові тести для ЕЕГ визначаються лікарем–неврологом, який хоче оцінити певні функції головного мозку.