Ультразвукове обстеження

УЗД – це найбільш безпечний, малоінвазивний і максимально інформативний метод сучасної діагностики загальних захворювань.

За допомогою ультразвуку у лікарів  з’являється  можливість  зазирнути за межі звичайного сприйняття, оцінити  стан всіх органів і систем із середини, в найдрібніших деталях і з високою точністю встановити діагноз навіть самому маленькому пацієнту.

Ультразвукова діагностика заснована на фізичних властивостях ультразвукової хвилі, яка не чинить на організм опромінюючої дії, а проектує сигнал хвилі на  екран, що абсолютно безпечно. УЗД може застосовуватись в пологовому будинку з перших годин життя малюка.

УЗД необхідно проводити дітям в перший місяць після народження для моніторингу стану головного мозку, серця, печінки, нирок, підшлункової залози, кульшових (тазостегнових) суглобів для виявлення або виключення вроджених патологій  розвитку і в подальшому раз на рік для контролю зміни внутрішніх органів або за показаннями.

Часто задають питання  - де краще зробити  УЗ обстеження?  

Головне – це сучасність апарату і кваліфікація спеціаліста.  В поліклініці  УЗ-апарат експертного класу, що поєднує в собі якість світового класу та найновіші технології. За допомогою такого апарату можна обстежити дитину з народження і діагностувати патологію всіх органів та систем дитячого організму.  Лікар ультразвукової діагностики – це лікар вищої категорії, який має великий досвіт роботи в  дитячій  клініці, любить свою роботу, відноситься до маленьких пацієнтів з максимумом уваги і доброзичливісті.

В поліклініці  «Малятко Плюс» у Хмельницькому представлені всі види УЗ обстежень на апараті експертного класу для дітей та дорослих:

 • УЗД органів черевної порожнини (печінка, жовчний міхур, підшлункова залоза, селезінка, кишківник);
 • УЗД нирок та сечового міхура;
 • УЗД органів малого тазу, калитки (мошонки);
 • УЗД щитоподібної залози і наднирників;
 • УЗД  головного мозку (нейросонографія і доплерографія);
 • УЗД судин головного мозку;
 • УЗД серця;
 • УЗД легень;
 • УЗД суглобів (плечові, ліктьові, кульшові, колінні);
 • УЗД  вилочкової залози (тимус);
 • УЗД м’яких тканин;
 • УЗД лімфатичних вузлів;
 • Доплерографію паренхіматозних органів.
Лікарі ультразвукової діагностики мають вищу категорію, великий досвід роботи в  дитячій  клініці, люблять свою роботу, відносяться до всіх пацієнтів з великою увагою і доброзичливістю.

За допомогою нашого апарату можна обстежувати дитину з народження і діагностувати патологію всіх органів та систем дитячого чи дорослого організму.

Тож чекаємо маленьких та дорослих пацієнтів в нашій поліклініці.

Підготовка до обстеження.

Батькам слід пам’ятати, що деякі види обстеження потребують спеціальної підготовки.

УЗД органів черевної порожнини. Напередодні ввечері можна повечеряти але виключити із раціону газоутворюючі продукти (чорний хліб, молочні продукти, капусту, яблука, бобові).  Обстеження слід проводити натще або мати «голодний» проміжок, тобто 4-5 годин після їжі. Якщо це новонароджений або грудного віку, то обстеження проводиться через 2-3 години після годування (краще напередодні годування).

УЗД нирок та сечового міхура.  Не виключається прийом їжі до обстеження, але потребує помірного заповнення сечового міхура. Необхідно не мочитись на протязі години до обстеження.

Узд органів малого тазу. Враховуючи те, що в періоді дитинства дослідження ускладнюють малі розміри матки та яєчників, необхідна спеціальна підготовка до обстеження.  Виключаються газоутворюючі продукти  і використовують також методику наповнення сечового міхура рідиною. Дітям до 3-х років – приблизно 500 мл  за годину до обстеження, з 3-х до 8-ми років – 1 літр рідини, з 8 ми років і старше – 1,5 літрів рідини за 1-1,5 годин до обстеження.  Для інших видів УЗД спеціальної підготовки не потрібно.

Оскільки лікар УЗД запропонує роздягнути дитину, дуже радимо батькам продумати зручний одяг для малюка, процес зняття якого не призведе до додаткових негативних емоцій дитини.

І ще, ми б дуже радили на ті види дослідження, які робляться не натще (нейросонографія, ехокардіографія, УЗД кульшових суглобів і т. п.), захопити з собою для немовлят соску-пустушку або пляшку з улюбленим напоєм малюка, оскільки ці заспокійливі фактори можуть значно зменшити стрес дитини від контакту з незнайомими людьми, полегшити роботу лікаря і тим самим зменшити час, проведений вами на дослідженні. Для дітей старшого віку можна взяти улюблену книжку або нову цікаву іграшку.

Батьки можуть бути впевнені, що УЗ діагностика  - це перевірений, безпечний і дієвий метод обстеження, який може дати безцінну інформацію для лікаря.

Регулярне УЗ обстеження – це прекрасна можливість для батьків знати ВСЕ про свого малюка і контролювати його розвиток рік за роком.

У Вас виникла необхідність зробити УЗД? Зробіть його у нас і Ви будете задоволені.