Лікувальна фізкультура (ЛФК)

Лікувальна фізкультура (ЛФК) – це спеціально підібраний курс фізичних вправ, рухомих ігор для лікування і профілактики.

Основним методом, як методом лікування у дитячому віці, ЛФК  є:

  • порушення постави (сколіоз, лордоз, кіфоз), деформації стопи (плоскостопість), гомілок та інших захворювань опорно-рухового апарату;
  • для розвитку гнучкості і спритності;
  • для загартовування організму при зниженні імунітету;
  • для формування і виховання правильних рухових навичок.

При більшості таких захворювань як гіпотрофія або рахіт, захворювання нервової системи і опорно-рухової системи, ЛФК  - важливий компонент в лікуванні.

ЛФК активує процеси обміну речовин, попереджає деформацію опорно-рухового апарату, ліквідує відставання дитини в рості і розвитку.

В шкільному віці у дітей дуже часто трапляється така проблема як  порушення постави (сколіоз, кіфоз, лордоз). Ці проблеми виникають в основному через те, що діти неправильно сидять за партами, багато часу проводять за комп’ютером, телевізором, ведуть малорухливий спосіб життя. Тільки невелика кількість дітей відвідують спортивні секції. Слід відзначити, що саме в цей час проходить активний розвиток скелету дитини. Якщо дитина не займається елементарною фізкультурою, то її м’язова система стає слабкою, м’язи просто не тримають скелет, в результаті деформуються ребра, кістки нижніх кінцівок, відбувається викривлення хребта тощо. Перевірте у своєї дитини, чи на одному рівні знаходяться лопатки, чи немає впадин або випуклостей грудної клітки. Якщо Ви помітили навіть незначні відхилення, негайно зверніться до спеціаліста, так як розвиток хвороби краще попередити на ранній стадії.

В ПП «Малятко Плюс» для корекції цієї патології застосовується профілактор Євмінова, а також курс лікувальної фізкультури, який наш реабілітолог проведе з Вашою дитиною. Заняття на профілакторі Євмінова виключно індивідуальні, одночасно реабілітолог займається лише з однією дитиною.

Велика увага на заняттях ЛФК приділяється індивідуальному підбору фізичного навантаження для кожної дитини, адекватно її віку і рівню психомоторного розвитку. Основними критеріями  регулювання навантаження  є: вид навантаження, кількість повторів, щільність навантаження протягом заняття, темп та інше.  Заняття триває від 20 до 40 хв.

Інші види лікувально-реабілітаційних послуг для дітей у нашій поліклініці: