Ортопед-травматолог

Дитячий організм, що знаходиться в періоді постійного росту, потребує особливого підходу.

З першого місяця життя, а за необхідності - і раніше, проводяться консультації дитячого ортопеда.

В самому ранньому віці необхідно діагностувати можливі вроджені аномалії розвитку опорно-рухового апарату:  клишоногість, деформацію грудної клітини, кривошию, дисплазію  кульшових суглобів тощо. Чим раніше буде виявлена патологія,  тим успішнішим буде лікування. До 1 року ортопед оглядає малюка в  1міс.,  3 міс., 6 міс. і в 1 рік. В подальшому профілактичний огляд проводиться  один раз на рік. Така періодичність відповідає розвитку опорно-рухового апарату відносно віку дитини.

В дошкільному і шкільному віці найчастіше зустрічається така патологія як деформація хребта і стопи.

Порушення постави  і ходи, м’язовий  дисбаланс, больові відчуття в ногах, спині з’являються у дітей, що вже мають плоскостопість.  На жаль, про початкову деформацію стопи батьки можуть і не здогадуватись. Самостійно визначити це неможливо. В нашій клініці ортопед проведе діагностику плоскостопості на спеціальному пристрої – плантографі, який дає змогу обстежити і маленьких дітей.  В дошкільному віці стопа знаходиться в стадії формування, тому можна порівняно легко зупинити розвиток і виправити її шляхом укріплення м’язів та зв'язок стопи за допомогою масажу, ЛФК та інших процедур.  Здорова правильна стопа  - це не тільки Опора, а і Надія вашого малюка на здоров’я в майбутньому.

Із порушень розвитку постави  ортопед  діагностує: сколіоз, кіфоз, лордоз. Допоможе зупинити розвиток і призначить спеціальні процедури,  щоб  укріпити м’язи спини і виправити  деформацію. В клініці є профілактор Євмінова, який включений до комплексу процедур  для відновлення  хребта.

 

 

Зверніться до ортопеда, якщо:

  • у малюка асиметричні складки на стегнах і сідницях, одна кінцівка коротша  від іншої, не розводяться ніжки в сторону або відчувається клацання;
  • пізній початок ходьби,  «качина хода», кульгання;
  • змінилась хода або виникли зміни;
  • малорухомість, швидка втомлюваність;
  • болі в ногах, хребті;
  • одне плече вище іншого,  при нахилі вперед лопатки на різному рівні відносно одна одної;
  • м’язові болі.

Також ортопед займається лікуванням наслідків дитячих травм, деформацій, контрактур тощо.  Використання сучасних методів лікування в комплексі з фізіотерапевтичними процедурами суттєво скорочує період реабілітації, швидко відновлює рухову активність.

Запущені проблеми з хребтом небезпечні  незворотними змінами, також можуть призвести до його деформації і виникнення реберного горба, асиметрії тазу  і порушення розвитку внутрішніх органів.