



Діти, так само як і дорослі схильні до впливу стресів, поганої екологічної ситуації, малорухливого способу життя, але у випадку дітей всі ці шкідливі фактори накладаються на зростаючий дитячий організм, що підвищує ризик гастроентерологічних захворювань.
Увага батьків має в першу чергу звертатися на самопочуття і розвиток дитини. Дитячий шлунково-кишковий тракт (ШКТ) працює під серйозним навантаженням - зростаючий організм вимагає в порівнянні з дорослими, куди більшої кількості енергії і поживних речовин, мікроелементів та ін. Єдине джерело всього необхідного для дитини це їжа, тому серйозні, тривалі або різкі порушення травлення або захворювання органів ШКТ - це привід звернутися за консультацією до дитячого гастроентеролога.
У новонароджених, які нічого не можуть ще сказати, болі у животі можуть проявлятися занепокоєнням, підтягуванням ніжок до животика, плачем, «сованям ніжками ». Іноді болі можуть бути у вигляді почервоніння обличчя, при цьому дитина постійно «тужиться » (болі можуть бути наслідком кольок через недостатність ферментативної системи або дисбіозу кишечника і скупчення газів).
Консультація дитячого гастроентеролога включає в себе огляд дитини: порожнини рота, живота (перкусія та пальпація); збір анамнезу про розвиток дитини, особливості харчування, фізіологічні відправлення та проведене раніше лікування, а також виявлення скарг. Дитячий гастроентеролог призначає при необхідності додаткове обстеження (УЗД органів черевної порожнини, фіброгастродуоденоскопію, колоноскопію, загальний аналіз крові і сечі, аналізи калу на дисбактеріоз, копрограму, біохімічний аналіз крові та інше) і лікування, проводить контроль лікування дитини.