Ендоскопія ЛОР-органів

Відеодіагностика ЛОР-ендоскопом дає можливість поставити точний діагноз, вибрати метод лікування і спостерігати за динамікою лікування лікарю та пацієнту.

Відеодіагностика  ЛОР-органів за допомогою ендоскопу є самим інформативним і об’єктивним методом діагностики (Ендоскопія - метод заглядання всередину тіла та обстеження внутрішніх органів людини за допомогою медичного приладу — ендоскопа, без порушення цілісності шкіри). А виведення зображення на екран дає можливість пацієнтам або батькам, коли мова іде про дитину, побачити проблему і приймати участь в лікуванні.

Ендоскопія є одним з найбільш ефективних методів діагностики стану внутрішніх органів. Так, в практиці лікарів-отоларингологів широко використовуються ЛОР-ендоскопи, які дають можливість проведення більш точної діагностики ЛОР-захворювань.

Інформативність застосування ЛОР-ендоскопів просто не порівняти з рентгенівськими знімками. Відомості, отримані в ході ендоскопії, є більш повними, що вкрай важливо для постановки діагнозу. Так, наприклад, ЛОР-ендоскопи дозволяють оцінити колір виділень, що може мати велике значення.

Використання ендоскопів безпечне і абсолютно безболісне для пацієнтів.  Особливо важливі переваги використання ендоскопа в тому випадку, якщо пацієнтом є дитина або вагітна жінка. До того ж ендоскопія, при необхідності, може бути виконана повторно, що дозволить оцінити зміни стану хворого і дієвість призначеного курсу лікування. Зазвичай огляд за допомогою ендоскопа  триває не більше декількох хвилин.

Ендоскоп-лор сучасної модифікації дозволяє відображати зображення. Зображення може бути показано пацієнтові  або його батькам, якщо мова йде про дитину. Це зробить слова лікаря більш зрозумілими, а діагноз, поставлений ним - обґрунтованим. Важливо, що ЛОР-ендоскоп дає можливість виявити інфекційні ЛОР- захворювання на ранніх стадіях.

Вікових обмежень для цього огляду практично немає. Очевидно, що чим старший пацієнт, тим дослідження більш інформативніше і безболісніше. Фахівці вважають, що ендоскопію носоглотки доцільно проводити з двох-трирічного віку. Але  іноді, особливо при підозрі на наявність вроджених аномалій розвитку, ендоскопія показана у віці декількох місяців.

Безумовно, не всім дітям потрібно проводити подібні дослідження. Рецидивуючі отити, збільшення аденоїдних вегетацій, патологія слухових труб – основний перелік захворювань, при якому ендоскопічне обстеження необхідне. Детальне вивчення проблеми допомагає визначитися і з тактикою запланованого хірургічного лікування.

Більшість пацієнтів добре переносять процедуру, а лікар отримує набагато більше інформації (в порівнянні із звичайним оглядом) про особливості будови і фізіології внутріносових структур. Це дозволяє лікарям працювати швидко і злагоджено, оцінювати ефективність лікування, динамічно спостерігати за перебігом хвороби.
Дізнайтеся більше про інші послуги ЛОР-кабінету: