Апаратне лікування хронічного тонзиліту

Ми придбали нові апарати для лікування захворювань вуха, горла, носа. Відтепер лікування цих захворювань проходить більш ефективно!

     Знову болить горло, знову боляче ковтати, знову «вузлики» на шиї, знову підвищена температура, знову…, знову…, знову… - це -  ангіна. Якщо це «знову» повторюється декілька разів на рік, у Вас - хронічний тонзиліт.

    Якщо підійти до дзеркала і широко розкрити рот, то можна побачити два утворення, які розташовані в області м’якого піднебіння – піднебінні мигдалики або «гланди». Мигдалики являються найбільшим лімфоїдним органом глотки, яким відведена головна  роль в утилізації бактеріальної та вірусної інфекції, що потрапляє в організм повітряно  - крапельним шляхом. Мигдалики являються важливим компонентом створення не тільки місцевого, а й  загального імунітету в організмі людини.  Тому коли іде мова про видалення мигдаликів, спочатку потрібно подумати, використати всі можливі методи лікування і тільки тоді прийняти рішення про видалення.

     Хронічний тонзиліт -  це хронічне аутоімунне захворювання, яке виникає в результаті частих ангін  і зниження загально опору організму починаючи з самого дитинства.  Хронічний тонзиліт небезпечний через швидко виникаючі  ускладнення. Токсини через хворі мигдалики попадають в кров, ушкоджуючи хрящову і сполучну тканину. Найбільш  частим ускладненням хронічного тонзиліту є ревматизм,  який ушкоджує суглоби, клапанний апарат серця, призводить до розвитку вад серця і розвитку серцевої недостатності. Не до кінця пролікований тонзиліт може призвести до хвороб нирок  та в подальшому - до ниркової недостатності.  Перемогти хронічну хворобу дуже важливо: в іншому му разі в організмі зберігається хронічне джерело інфекції і інтоксикації всього організму.

      Існуючі методи лікування хронічного тонзиліту являються малоефективними, оскільки не забезпечується  достатньої санації піднебінних мигдаликів і стимуляції захисної функції. В приватній поліклініці «Малятко Плюс» впроваджені новітні методики лікування захворювань вуха, глотки та носа, що поєднали в собі апаратне лікування, медикаментозне  та профілактичне.

Апаратне лікування хронічного тонзиліту в «Малятко Плюс»

     Перший етап.  Дуже гарний та  виражений ефект при лікуванні хронічного тонзиліту дає промивання лакун (заглиблень) піднебінний мигдаликів. Існує 2 способи промивання: більш старий, за допомогою шприца – метод малоефективний та досить травматичний. Більшого ефекту досягається з використанням апаратного методу, де за рахунок ультразвуку з вакуумуванням   проходить м’яке та безболісне промивання мигдаликів і видалення всього патологічного вмісту. Мигдалики промиваються антисептичним розчином.

    Другий етап.  Коли мигдалики звільнені від патологічного вмісту, необхідно одразу подіяти лікарськими засобами місцево.  Це досягається за допомогою фонофорезу, де за рахунок явища кавітації, утворюються мілко дисперсна взвісь лікарського препарату і кисню, що глибоко  проникає в підслизовий шар мигдаликів.  Лікарський засіб призначається індивідуально в залежності від важкості захворювання, віку і індивідуальної  чутливості.

    Третій етап.  Лазеротерапія - дії на тканини піднебінних мигдаликів і слизову оболонку задньої стінки глотки терапевтичним лазером. Терапевтичний лазер являється дуже ефективним способом лікування хронічного тонзиліту, гострих ангінах не тільки бактеріального, а і вірусного ґенезу.  

    Четвертий етап.  Санація порожнини рота з допомогою ультрафіолетового опромінення (КУФ).

Апаратне лікування поєднане з медикаментозним лікуванням і профілактичним.

 Широко використовується інтерферонопрофілактика – дія інтерферонм місцево в поєднанні з фонофорезом  з метою профілактики загострень ГРВІ.

  Таке комплексне лікування хронічного тонзиліту необхідно проводити курсами. Кількість процедур та етапів лікування,в кожному конкретному випадку,  призначається індивідуально  на першому прийомі у ЛОРа. Після повного курсу лікування мигдалики відновлюють свою здатність до самоочищення  і пацієнт почуває себе значно краще.

В «Малятко Плюс» можна пройти  лікування таких захворювань:

-  хронічний тонзиліт;

-  фарингіт, ларингофарингіт;

-  респіраторні вірусні інфекції з синдромом ангіни і гострих фарингітів;

-  бактеріальні та вірусні риніти гострі та хронічні ;

-  алергічні риніти;

-  гайморити;

-  аденоїди;

-  носові кровотечі, поліпи носа;

-  зовнішні та середні отити;

фурункули обличчя,  носа, вуха.