



Що таке короткозорість?
Короткозорість, або міопія, - це одне з найпоширеніших захворювань очей, яке за відсутності лікування прогресує і може призвести до повної сліпоти. Прогноз багато в чому залежить від того, наскільки своєчасно буде поставлений діагноз.слабку (до 3 діоптрій);
середню (від 3,25 до 6 діоптрій);
високу (від 6 діоптрій і більше).
спадковість, особливо по батьківській лінії;
перенапруження очей, викликане інтенсивними зоровими навантаженнями на близькій відстані, тривалим переглядом телевізора, неправильною посадкою при письмі й читанні, а також поганим освітленням робочого місця;
слабкість очних м’язів;
неправильна корекція зору або її відсутність при появі перших ознак захворювання.
Сильна короткозорість веде до розтягування сітківки ока, а тому нерідко супроводжується ускладненнями. Саме тому важливо контролювати гостроту зору, щонайменше двічі на рік відвідуючи окуліста. При виявленні порушень слід дотримуватися рекомендацій лікаря та з метою корекції зору носити індивідуально підібрані окуляри або контактні лінзи.
Також важливо повноцінно харчуватися, виконувати загальнозміцнюючі вправи (плавання, лікувальна гімнастика) і робити зарядку для очей. Про всі ці нюанси, звісно, розповість наш спеціаліст.
![]() | ![]() |
Далекозорість
Далекозорість або гіперметропія – це вада зору, що виникає внаслідок послаблення оптичної системи ока, і проявляється у вигляді нездатності сфокусувати зір на прилеглому об'єкті. При цьому промінь світла, який потрапляє після преломлення через лінзу ока (рогівку та кришталик) віртуально збирається за сітківкою, а на сітківці формується нечітке зображення. Далекозорість зазвичай розвивається після 40 років.
Розрізняють періоди фізіологічної (нормальної) далекозорості:
Далекозорість, яка вища вікової норми в дитячому віці - підлягає обов’язковій корекції, оскільки при відсутності лікування можливий розвиток косоокості та амбліопії («лінивого ока»).
У віці 20–40 років людина може не помічати невелику далекозорість. Внаслідок гарної роботи м’язового апарату ока та пристосувальних механізмів оптична вада не викликає скарг. У цієї групи пацієнтів раніше розвивається вікова пресбіопія.
Ступені далекозорості:
слабкий ступінь – гіперметропія до + 2,0 діоптрій;
середній ступінь – гіперметропія до + 4,0 діоптрій;
високий ступінь – гіперметропія вище + 4,0 діоптрій.