Новинка: безконтактний рефрактометр

Дозволяє проводити перевірку зору у дітей з ТРЬОХ місяців і ОСОБЛИВИХ діток

Відтепер у приватній поліклініці «Малятко Плюс» надається унікальна можливість тим дітям, які ніколи не проходили перевірку зору через відсутність комунікації або її знижені показники !

Діагностика зору дітей без розширення зіниць

До недавнього часу перевірка зору у зовсім маленьких дітей була проблемною: стандартна методика тут не підходить, дитина не може пояснити, як вона бачить, не вміє виконувати вимоги лікаря і відповідати на запитання. Саме тому для обстеження дітей ми придбали сучасній діагностичний апарат нового покоління - педіатричний авторефрактометр PlusOptix.

Навіщо перевіряти зір дітям

У перший рік життя інтенсивно розвиваються всі органи і системи в організмі дитини, в тому числі органи зору. Перше відвідування лікаря окуліста повинно призначатися в 1-й місяць, потім повторюватися в 3,6 і 12 місяців. Метою відвідин фахівця є виявлення патологій зору в ранньому віці і своєчасна корекція відхилень.

Особливо важлива своєчасна діагностика в тому випадку, якщо є ризик успадкування таких захворювань, як міопія, астигматизм, гіперметропія. Також можна діагностувати короткозорість і далекозорість, анізометропію (відмінності зору обох очей), анізокорія і реакцію рогівки. Часто через відсутність діагностування проблеми із зором залишаються з дитиною на все життя і виявляються в старшому шкільному віці. Це пов'язано з тим, що ці патології не завдають дискомфорту, а дитина не розуміє, що повинна бачити інакше.

Як працює авторефрактометр PlusOptix? Унікальна особливість апарату - це можливість фіксувати найменші бінокулярні зміни в нерозширених зіницях на відстані до 100 см. Обстеження можна провести у дитини в 2-3 місяці, коли вона починає зупиняти погляд на предметах. Прилад був розроблений німецькими вченими, але завдяки високій точності і простоті став популярний у всьому світі.

Принцип роботи приладу:

  • після включення апарату він видає звуковий сигнал, що привертає увагу малюка;
  • прилад захоплює відразу два ока і автоматично починає перевірку зору - на все потрібно менше секунди;
  • інфрачервоний промінь проектується на сітківку крізь зіницю;
  • в залежності від похибки заломлення променя малюнок на сітківці має відмінності, на підставі яких фахівець ставить діагноз.

Вимірювання проводиться тричі, що гарантує високу точність діагностики. Відразу після завершення скринінгу результати виводяться на монітор.


У нашій ПП "Малятко Плюс" проводиться  різна офтальмологічна діагностика для дітей і дорослих. За допомогою безконтактного рефрактометра одночасно обстежуються обидва ока на відстані 1 м від пацієнта. Спеціаліст проводить всі маніпуляції в ігровій формі, використовуючи звукові і світлові сигнали. Діагностика не втомлює дитину, не завдає неприємних відчуттів і безпечна.

За допомогою діагностичного обладнання можна обстежити орган зору у тих дітей, яким цю процедуру раніше провести було просто не можливо, тому що було не можливо встановити зоровий контакт! Це стосується ОСОБЛИВИХ діток - з аутизмом, затримкою психічного розвитку, розумовою відсталістю.

Вся отримана інформація зберігається, щоб мати можливість порівнювати розвиток органів зору в динаміці та бачити зміни.