МАСАЖ

Масаж – це один із найкращих способів профілактики і лікування багатьох захворювань, з якими можуть зіткнутись малюки в перші роки життя.

Масаж дітям  грудного віку і новонародженим показаний при захворюваннях опорно-рухового апарату, неврологічних захворюваннях, захворювання органів дихання і шлунково-кишкового тракту, здоровим дітям для профілактики  і загальноукріплюючого впливу.

Проведення масажу вже в перші неділі після народження дозволяє дитині позбутися від пологового стресу і пристосуватись до нових умов життя. Враховуючи те, що в грудному віці медикаментозне лікування не завжди можливе, курс масажу, який проведе кваліфікований спеціаліст, є справжніми ліками від багатьох недуг: відпологових травм до колік кишківника.

В разі необхідності до курсу масажу додається лікувальна гімнастика.

Ефект від цих процедур видно вже після декількох сеансів, при цьому малюк отримує позитивні емоції  і ніяких побічних дій, в нього покращується робота опорно-рухового апарату, органів дихання, терморегуляційних механізмів. Процедура позитивно впливає на центральну нервову систему і систему кровообігу, підвищується загальний опір організму, а також:

  • сприяє здоровому сну, становленню режиму дня, травлення, підсиленню рухової активності (дитина вчасно починає тримати голову, сидіти, стояти), укріплюються м’язи спини, ніг, рук, живота;
  • знімає або підсилює м’язовий тонус;
  • застосовується при лікуванні кривошиї, дисплазії кульшового суглобу, деформації кісток гомілки та стопи, рахіті.

У дітей старше 4-5 років спостерігається така патологія, як плоскостопість. В цьому віці вона може бути фізіологічною, але в подальшому Ваша дитина має впоратитись з цим сама. Для цього батьки повинні допомогти їй укріпити м’язи стопи та гомілки, забезпечити належне взуття. В тому випадку коли це явище вже виникло, корекцію необхідно проводити не тільки за допомогою масажу. В нашій клініці така патологія лікується комплексно. На першому етапі проводиться масаж стоп, гомілок. На другому – лікувальна фізкультура на спеціальному гімнастичному обладнанні. Для цього використовуються спеціальні доріжки, різноманітні килимки, подушки, м’ячики, валики. Третім етапом є застосування спеціального взуття або устілок.

У дітей шкільного віку найчастішим захворюванням опорно-рухового апарату є порушення постави (кіфоз, лордоз, сколіоз). Курси масажу разом із  лікувальною фізкультурою і заняттями на профілакторі Євмінова  допоможуть справитись із цією недугою. 
Курс масажу та лікувальної фізкультури у нашій клініці Ваші діти можуть пройти за направленнями від інших лікарів, а також за власним бажанням батьків.

 

Масаж при проблемах зору?
ТАК! ТАК! ТАК!

Очні прояви нестабільності шийних хребців.

Нестабільність шийних хребців призводить до здавлення нервових корінців і хребетного нервово-судинного пучка. Зазначені зміни викликають розлад кровообігу в вертебробазилярному басейні артерій і порушення функції головного мозку, зокрема потиличних часток, діенцефальній ділянці, стовбура мозочка, гіпофізарно-гіпоталамічної області. У тілах шийних хребців проходять кровоносні судини, які беруть участь у кровопостачанні головного і спинного мозку, а також нервові сплетення. У каналі поперечних відростків проходять права і ліва хребетні артерії. Входячи в череп через великий потиличний отвір, вони постачають кров'ю стовбур мозку і потиличні частки великих півкуль. Кожну хребетну артерію обплітає симпатичне сплетіння і поряд з ним проходить хребетний нерв. Отже, хворобливі явища будуть проявлятися судинними порушеннями, змінами в нервових сплетіннях і волокнах, що виходять між хребцями, з яких формуються поверхневі нерви голови (великий і малий потиличні нерви і великий вушний нерв).

У хворих з хронічною судинною недостатністю в системі хребетних артерій відзначаються головні болі і запаморочення, болі в області серця, зниження слуху, дзвін і шум у вухах. При обстеженні у хворих виявляються ті чи інші зміни органу зору. Майже у всіх випадках визначаються елементи тріади Горнера або Пті (млявість зрачкових реакцій на світло, розширення зіниць, очної щілини, невеликий екзофтальм). Нерідко симптомами можуть бути слабкість конвергенції, спонтанний горизонтальний ністагм, диплопія при погляді вниз або вперед. Досить часто при офтальмоскопії відзначаються звуження і склерозування артерій сітківки, дегенерація її, рідше - набряк дисків зорового нерва. У дітей з косоокістю можна діагностувати нестабільність шийних хребців і навпаки, у дітей з нестабільністю - косоокість.

Фактично будь-яка проблема з очима у дітей починається від неправильного положення трьох хребців шийного відділу хребта. Такий стан може утворюватися, наприклад, від сну, коли дитина перевертається на животик і від цього заривається обличчям у подушку. Що виникає в шиї м'язову напругу утворює блок, який і зміщує хребці.

У профілактиці та лікуванні захворювань очей важливе місце займають заходи, спрямовані на поліпшення кровообігу в системі хребетних артерій. З цією метою призначають масаж шиї і комірцевої зони, масаж стоп з активацією точок, які покращують зір. Масаж м'язів шиї та комірцевої зони дає змогу не тільки покращити кровообіг у м’язах, а йі укріпити м’язевий каркас, що утримує хребет в правильному положенні, це перешкоджає здавленню кровоносних судин та нервів.

Також використовують діадинамичні струми на область хребетних артерій паравертебрально, електрофорез, лікувальну гімнастику. З медикаментозних засобів застосовують судинорозширювальні препарати, для покращення метаболічних процесів в головному мозку призначають ноотропи, вітамінні комплекси. Всі заходи необхідно поєднувати із заняттями на спеціальних офтальмологічних апаратах.

 

Інші види лікувально-реабілітаційних послуг для дітей у нашій поліклініці: